W dniach 30.11-02.12.2018r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się Narodowa Wystawa Rolnicza, która dedykowana jest polskiej żywności. Odbywają się tu liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia prezentują też szkoły rolnicze, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu na wystawie reprezentują Pani dyrektor Elżbieta Butajło, przedstawiciele Kadry Pedagogicznej Dorota Kolbus, Katarzyna Pacek i Andrzej Radwański oraz uczniowie: Żaneta Churska, Justyna Wiśniewska, Kacper Gutowski oraz Maciej Mocki.
Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była wizyta na szkolnym stoisku szczególnych gości: Panów Andrzeja Dudy Prezydenta RP, Jana Krzysztofa Ardanowskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rafała Romanowskiego Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Roberta Jakubika Z-cy Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w MRiRW.