Budynek główny szkoły mieści się w pałacu będącym od 1924r. własnością carskiego generała Garłowa. Zabytkowa architektura i nowoczesne wyposażenie szkoły stwarzają wyjątkową atmosferę sprzyjającą nauce i wychowaniu. Szkoła powiększyła swoją bazę dydaktyczną o 8 nowoczesnych pracowni: pracownie gastronomiczne, obsługi konsumenta, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki wyposażone w nowoczesne stanowiska pracy oraz multimedialne pracownie językowe. Ponadto do dyspozycji uczniów są nowoczesne pracownie przedmiotowe, komputerowe, czytelnia z punktem multimedialnym, pracownie języków obcych.
Bardzo ważnym atutem szkoły jest internat. Uczniowie mieszkający w 2 -3- i 4-osobowych pokojach mogą tu liczyć na dobre warunki do nauki, rozrywkę kulturalną przygotowaną zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają ze stołówki szkolnej, otoczeni są całodobową opieką. W wolnym czasie wychowankowie internatu mają do dyspozycji: siłownię, stół do gry w tenisa stołowego, stół bilardowy, pełnowymiarowe boisko trawiaste, boisko do gry w piłkę siatkową oraz koszykową , bibliotekę i salę komputerową z dostępem do Internetu.