W dniach 11-13 września br. delegacja naszej szkoły przebywała w Wierzchosławicach – rodzinnej wsi naszego Patrona – Wincentego Witosa.
Okazją do wizyty stał się ogólnopolski konkurs o życiu i działalności Witosa ogłoszony m.in. przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum W. Witosa z okazji zbliżającej się 70 rocznicy śmierci.

Do konkursu zgłosiło się ok. 30 „witosowskich” szkół z całej Polski, w tym 11 z pionu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W komisji konkursowej zasiadł m.in. prawnuk Witosa – pan Marek Steindel. Nasi uczniowie – Marta Stankiewicz z II TR i Łukasz Grubalski z III TR osiągnęli bardzo dobre wyniki – Marta zajęła VI miejsce a Łukasz znalazł się w finałowej piątce. Po części ustnej przeszedł do ścisłego finału, zajmując III miejsce.  Pobyt w Wierzchosławicach był też okazją do zwiedzenia miejsc związanych z Witosem. Odwiedziliśmy gospodarstwo,w którym dziś znajduje się Muzeum jego imienia. Podziwialiśmy eksponaty związane z życiem i działalnością Patrona, wiele przedmiotów codziennego użytku, sprzęt gospodarski oraz ważne dokumenty i odznaczenia. Byliśmy też przy grobie Witosa podczas ceremonii składania wieńców przez wiele delegacji, w tym przez ministra W. Kosiniaka – Kamysza. Nasz ostatni dzień w Wierzchosławicach upłynął na Dożynkach Reymontowskich, które organizowane są na pamiątkę wizyty Reymonta w 1925r. Uroczystości dożynkowe odbywały się przy Centrum Kultury Wsi Polskiej, a zobaczyć można było m.in. konkurs wieńca dożynkowego, występy artystyczne i Wioskę Ginących Zawodów.