W dniach 9-10 października br. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Wincentego Witosa zorganizowanym z okazji 120 rocznicy powstania Stronnictwa Ludowego oraz 70 rocznicy śmierci W. Witosa.

Uroczystość zorganizował ZSCKR w Różańcu, który położony jest na południowym krańcu województwa lubelskiego, ok 80 km od Przemyśla. Główne uroczystości odbyły się w sobotę. Od rana uczestnicy finału Konkursu o Polskim Ruchu Ludowym zmagali się z bardzo trudnym testem wiedzy. Nasz uczeń – Łukasz Grubalski zajął III miejsce i tym samym powtórzył swój sukces z wrześniowego Ogólnopolskiego Konkursu nt. życia i działalności W. Witosa w Wierzchosławicach. Można śmiało przyznać, że Łukasz jest największym ekspertem od Patrona w naszej szkole. Uroczystość główną poprzedziła msza św. z udziałem pocztów sztandarowych zaproszonych szkół. Następnie wszyscy uczestnicy Zjazdu zostali zaproszeni do gmachu szkoły na część oficjalną z wystąpieniami gości oraz część artystyczną przygotowaną przez uczniów ZSCKR w Różańcu. Pobyt w Różańcu pozwolił na zdobycie nowych doświadczeń i nawiązaniu nowych znajomości wśród szkół noszących imię naszego wspólnego Patrona. Dał też możliwość odwiedzenia szkoły, którą prowadzi MRiRW, co było dla nas tym bardziej cenne.