Sierpecki Młodzieżowy Festiwal Nauki zorganizowano w celu zachęceniu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do aktywnego rozwijania swoich zainteresowań oraz zaprezentowania swoich projektów szerokiej publiczności. Była to niepowtarzalna okazja, aby wykazać się kreatywnością i umiejętnościami autoprezentacji.

Młodziezowy Festiwal Nauki

Podczas Festiwalu młodzi odkrywcy mogli na własne oczy zobaczyć interesujące eksperymenty, a część z nich wykonać własnoręcznie.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Bartek Maciejewski (II TR), Łukasz Grubalski (II TR), Jarek Krzemiński (II TM) oraz Bartek Sztubecki (II TM) pod kierunkiem pana D. Bartkowskiego. Przedstawiliśmy projekt Rolnictwo przyjazne dla środowiska, wykorzystując urządzenie służące do oceny jakości i sprawności pracy rozpylaczy. Urządzenia te stosuje się podczas chemizacji. Środki ochrony roślin stosowane w niewłaściwych dawkach lub przy użyciu niesprawnego sprzętu stanowią olbrzymie zagrożenie dla środowiska. Nasz projekt prezentował sposoby właściwego doboru rozpylaczy oraz możliwość oceny sprawności technicznej tych urządzeń tak, by ich użytkowanie nie zakłócało racjonalnej gospodarki rolnej.