"Naród który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"

- słowa J. Piłsudskiego były mottem dzisiejszej akademii z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn (#Szkoła do hymnu), aby później wysłuchać  doniosłych słów poetów i pięknych piosenek przypominających
o polskiej drodze do wolności. Na spotkaniu zostały również wręczone nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie. Wincenty Witos powiedział: "Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska" i te słowa skierowała p. Dyrektor do naszej młodzieży podkreślając, że patriotyzm to nie tylko wzniosłe czyny, ale również zwykłe codzienne zachowania wyrażające szacunek do ludzi i do Ojczyzny.
Wyniki konkursu:
I miejsce - kl. IV TŻ (W. Bednarska, R. Kalinowska)
II miejsce - kl. IV TMR (H. Garczyński, K. Raczkiewicz)
III miejsce - Kl. I TM5 (A. Będzikowski, P. Malanowski)