W poniedziałek 8 maja 2017r. w naszej szkole TVP3 nagrywała materiał do reportażu Rolnik szuka szkoły promującego rolnicze kształcenie zawodowe. Tego dnia uczniowie Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz w pracowni gastronomicznej, pod opieką p. Agnieszki Wojtas oraz p. Agnieszki Struś, zajmowali się sporządzaniem potraw i napojów, ze szczególnym uwzględnieniem elementów dekoracyjnych.

Z tej okazji uczniowie zostali podzieleni na zespoły zajmujące się dekoracją: muffinek, ciasteczek, ciastek bankietowych, trójkolorowych galaretek, tortów – zgodnie z własną inwencją twórczą. Młodzież mogła również pochwalić się swoimi umiejętnościami rzeźbiarskimi w owocach i warzywach – czyli w carvingu. Atrakcją była również praca z ciekłym azotem. Wszystkim dopisywał humor. Na twarzach widać było uśmiech, ale również skupienie podczas pracy.