"Czy mój wygląd świadczy o mnie?". Z tym pytaniem zmierzyły się dwie ekipy młodzieży reprezentującej  Internat przy ZS nr 1 w Sierpcu oraz Internat ZSCKR w Studzieńcu.

>Konkurs został zorganizowany 1 marca, w związku z przystąpieniem Ogniska Pracy Pozaszkolne do IX edycji  Ogólnopolskiego Konkursu pt. "Szkoła Dobrego Wychowania". Koordynatorem zadania była pani Maria Jagodzińska, która zaproponowała wykonanie   plakatów na temat „ Mój wygląd świadczy o mnie”. Uczestnicy konkursu zastosowali  różnorodne techniki rysunkowe i malarskie, płaskie, pół-przestrzenne oraz materiały o zróżnicowanej fakturze. Młodzi artyści tworzyli do późnych godzin wieczornych pod opieką nauczycieli: p. Katarzyny Pacek,i p. Bartosza Klimowskiego.  Nie zabrakło słów podziwu ze strony pani dyrektor Przybyłowskiej oraz pani kierownik Chmielewicz, które towarzyszyły młodym artystom i motywowały ich do twórczej pracy. W wyniku działań artystycznych powstały duże plakaty przedstawiające sylwetki  w różnych strojach. Prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Wspólne tworzenie było dla młodzieży okazją do twórczej pracy,  integracji, zabawy oraz rozwijania swoich pasji.

Katarzyna Pacek