W dniu 6 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się Targi Edukacji i Pracy „PASJA-NAUKA-PRZYSZŁOŚĆ”. Organizatorem targów był pośrednik pracy Punktu Pośrednictwa Pracy w Sierpcu Pani Sylwia Mielczarek reprezentująca Mazowiecką Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Wśród zaproszonych gości byli Wicestarosta Sierpecki Pan Juliusz Gorzkoś i Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Pani Bogumiła Lewandowska.


Podczas targów młodzież szkoły mogła zapoznać się z ofertą uczelni wyższych takich jak: Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy , PASCAL Płock, Politechnika Warszawska, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, WSSM i A w Warszawie, Bydgoska Wyższa Szkoła , Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Poza tym była możliwość spotkania z pracodawcami, agencjami pośrednictwa pracy, instytucjami pośrednictwa pracy. Swoją ofertę przedstawiły: Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu, AVON Firma Usługowo-Marketingowa Anna Szczepańska, PHU ADWA Anna Smykowska, Adecco Poland Sp. z o.o., ORIFLAME. Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP reprezentowana przez : Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Płocku dyrektora Pana Marcina Pieniaka, doradcę zawodowego Panią Edytę Białczak, specjalistę do spraw rozwoju zawodowego Panią Beatę Cybula, pośrednika pracy MBP Panią Sandrę Soczewską , pośrednika pracy Punktu Pośrednictwa Pracy w Sierpcu Panią Sylwię Mielczarek. Hufiec Pracy 7-11 w Płocku reprezentowała p. o Komendanta Pani Mariola Piasecka. Młodzież uczestniczyła również w prelekcji dotyczącej zagadnień związanych z rynkiem pracy prowadzonych przez Pana Tomasza Wysockiego – przedstawiciela Inkubatora Przedsiębiorczości w Płocku oraz Panią Sandrę Soczewską pośrednika EURES MBP w Płocku. Informacje, które zostały przekazane uczniom na pewno wykorzystają w przyszłości. Było to pierwsze wydarzenie tego typu organizowane w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. Początek dobrej współpracy, z korzyścią, przede wszystkim dla naszej młodzieży. Wcześniej, czy później znajdą się na rynku pracy. Po stronie  pracodawcy czy pracownika? Wszystko zależy od wyborów jakie będą przez nich dokonywane po ukończeniu naszej szkoły.