W grudniu 2019r. po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji Szlachetna Paczka . Szkolni wolontariusze wybrali z listy potrzebujących rodzin tą jedną , dla której swoje serca i portfele otworzyła cała społeczność szkolna.

Udało się spełnić wszystkie potrzeby Rodziny, a nawet zapewnić dodatkowe dary.

Wolontariusz opiekujący się naszą Rodziną przesłał relację z wręczania Szlachetnej Paczki.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Z każdą paczką Rodzinie towarzyszyło coraz większe niedowierzanie. Po zobaczeniu nowej kurtki pani Halina od razu zabrała się za przymierzanie. Pan Jan widząc radość swojej żony wzruszył się. Po krótkim ,,pokazie mody", zabraliśmy się wspólnie do otwierania kolejnych paczek. Pani Halina widząc ogromną ilość jedzenia, zaczęła żartować ,,tyle jedzenia to ja w życiu nie widziałam, nie wiem czy mi szafek starczy". Otwierając kolejne paczki szukaliśmy butów dla pana Jana. Gdy już je odnaleźliśmy, mężczyzna popłakał się. Małżonkowie zaczęli się przytulać, aż jedne z nich powiedziało ,, Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie". Rodzina przed wyjściem jeszcze nas serdecznie wyściskała i pożegnała życzeniami bożonarodzeniowymi.

Słowo od Rodziny

W imieniu Rodziny przekazuje serdecznie podziękowania za okazaną pomoc dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tworzeniu paczki. Pani Halina i pan Jan życzą także swym darczyńcom wesołych i spokojnych świąt, pełnych rodzinnej miłości, a w nadchodzącym roku samych sukcesów.

Słowo od Wolontariusza

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński). Chciałam bardzo serdecznie podziękować w imieniu swoim i Rodziny za okazaną pomoc. Wasze wsparcie jest nieocenione. Jesteście ze Szlachetną Paczką nie od dziś, wspieracie nas co rok, sprawiacie, że czyjeś życie staje się lepsze. Wasza paczka spełniła wszelkie możliwe standardy. Nieście dalej to dobro, ponieważ pewnego dnia, może z innych rąk, ale do was wróci. Korzystając z okazji chciałabym życzyć wszystkim darczyńcom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. W nadchodzącym Nowym Roku życzę powodzenia i zadowolenia z każdego dnia. Jeszcze raz dziękuję za współpracę i wszystkiego dobrego!